„Vánoční dárky“

Pořizování vánočních dárků se vyvinulo na základě žádostí českých rodičů a je jen vaše věc, zda chcete nebo nechcete dítěti něco extra dopřát. Pokud máte zájem, pošlete na náš účet zvolenou částku pod stejnými symboly jako školné a my se na místě dětí zeptáme, co zrovna potřebují. Začátkem února pořádáme pracovní cestu do Ugandy, máme extra pomocníky z řad českých rodičů, kteří mají zájem se na děti a do Ugandy podívat a zvládneme tím pádem i časově náročný nákup dárků. Vžilo se označení vánoční dárky, i když je někdy rozdáváme po Vánocích, v době, kdy dětem začíná školní rok.

Ty z nejchudších rodin potřebují jídlo, odchází domů na prázdniny a tam není co jíst (orientační cena dávky jídla na prázdniny 2.300,- Kč).

Ti, kteří právě ukončili sedmou třídu, potřebují kufr, matraci, povlečení, ručník, mýdlo, kanystr na vodu a další drobnosti pro pobyt na internátě, kam po prázdninách nastoupí (orientační cena 2.700,- Kč).

Další přání bývají matrace s povlečením a moskitiérou (1.700 Kč), kuře (350 Kč) a koza (1.500 – 2.200,- Kč), lepší oblečení a sportovní vybavení.

Jsou ale i případy, kdy si děti k Vánocům přejí přispět na opravu domku nebo zaplatit účet za ošetření maminky, která musela do nemocnice.

č.ú.: 2600990422/2010
název účtu: Bwindi Orphans o.p.s.